Ensi-iltatiedot

Lähettäkää ensi-iltatiedot TNL:n toimistoon joko kirjeessä tai tämän sivun lomakkeella. Tiedot ovat näkyvissä yhden kuukauden.

Espoon Kaupunginteatterin vierailuensi-illat teatterin omilla sivuilla.

2019

 

4.10.

Riihimäen Nuorisoteatteri
Sanna Saarela ja työryhmä: Supersankareiden välitystoimisto
Ohj. Sanna Saarela
Liput

 

5.10.

Elannon Näyttämö

August Strindberg: Pelikaani
Ohj. Sanna Paula Mäkelä
Liput

 

6.10.

Järvenpään Teatteri
Astrid Lindgren: Ronja Ryövärintytär
Ohj. Essi Kaila
Liput

11.10.

Kaarinan Nuorisoteatteri
Marshall Brickman, Rick Elice: The Addams Family
Ohj. Anna Hellsten
Liput

 

12.10.

Keravan Ooppera

Sam. Sihvo: Hevoshuijari
Ohj. Timo Tirri
Liput

17.10.

Contakti-teatteri

Kreetta Onkeli: Ilonen talo
Ohj. Anne Rinnetmäki
Liput

18.10.

Tikkurilan Teatteri

Hella Wuolijoki: Niskavuoren naiset
Ohj. Janne Puustinen
Liput

19.10.

Tampereen ylioppilasteatteri

Jos haluatte II – yhden illan musiikkiklubi Ultra Bra-covereiden tahdissa
Lisätietoa

19.10.

Hollolan Näyttämö

Eppu Nuotio ja Tiina Brännare: Tie miehen sydämeen
Ohj. Auli Wallenius
Liput

25.10.

Lempäälän Työväennäyttämö
Antti Hopia: Sulle nauran neiti kesäheinä eli Eino Leino pyjamassa
Ohj. Heikki Hult

 

25.10.

Anjalankosken teatteri
Sari Niinikoski: Tangoon tarvitaan kaksi
Ohj. Markku Kekki
Liput

 

26.10.

Vantaan Näyttämö
Lauri Jänis ja Kaisa Jänis: Jakomökki
Ohj. Sini Keinänen
Liput

 

1.11.

Kouvolan Teatteri

Eppu Nuotio: Anu Pentik – nainen, joka loi savesta maailman
Ohj. Tiina Luhtaniemi
Liput

1.11.

Nutturlan Makasiiniteatteri

Mika Myllyaho: Kaaos
Ohj. Laura Hurme
Liput

2.11.

Teatteri Kultsa

Työryhmä: Soteutus
Ohj. Jouni Puumalainen, Heini Reynolds
Liput

2.11.

Pietarsaaren näyttämö

Agatha Christie: Hiirenloukku
Ohj. Göran Sjöholm
Liput

8.11.

AdAstra-teatteri

Philip Ridley: Philip Ridleyn Maailmankaikkeuden nopein kello
Ohj. Riku Suonio
Liput

8.11.

Haminan Teatteri

Robin Hawdon: Täydelliset häät
Ohj. Henri Saarainen
Liput

10.11.

Teatteri Fiasko

Anton Tsehov: Kosinta
Ohj. Tuire Hindikka

 

15.11.

Contakti-teatteri

Laurent Baffie: Kolme apinaa
Ohj. Aa-Pee Söderdahl
Liput

15.11.

Jyväskylän Huoneteatteri

Patrick Barlow: 39 askelta
Ohj. Jani Ahonen
Liput

17.11.

Lahden Lauantainäyttämö

Nikolai Gogol: Reviisori eli kunnan koukkuja
Ohj. Tapani Kalliomäki
Liput

21.11.

Tikkurilan Teatteri

Astrid Lindgren: Peppi Pitkätossu
Ohj. Ilja Mäkelä
Liput

 

29.11.

Jo-Jo Teatteri

Sven Nordqvist: Viirun ja Pesosen joulu
Ohj. Jatta Pirinen
Liput

 

15.12.

Oulun ylioppilasteatteri
Bertolt Brecht: Setsuanin hyvä ihminen
Ohj. Niina Aho
Liput