Yhteystiedot
Työväen Näyttämöiden Liitto
Meritullinkatu 33 A 33
FI-00170 Helsinki
FINLAND

Puh. (09) 2511 2170
 tnl[at]tnl.fi
Lähettäessäsi sähköpostia korvaa [at]-merkki @-merkillä.
Ensi-iltatiedot

Lähettäkää ensi-iltatietoja internet-päivitystä varten TNL:n toimistoon joko kirjeessä tai s-postilla paivi.vuorinen[at]tnl.fi.

Ilmoita päivitystä varten: ensi-illan päivämäärä, teatterin nimi, kirjailija, näytelmä, ohjaaja, lipunmyynnin puhelinnumero ja www-osoite.Tiedot ovat näkyvissä yhden kuukauden.



Klikkaamalla teatterin nimeä pääset teatterin kotisivuille.

Espoon Kaupunginteatterin vierailuensi-illat teatterin omilla sivuilla.


2017

 

8.9.
Tampereen Ylioppilasteatteri
Marjo Airisniemi: Usva
Ohj. Jenna Teinilä
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.


8.9.
Tukkateatteri, Tampere
Terhi Tuominen: Luvattu maa – suur(suomi)musikaali
Ohj. Terhi Tuominen
Lippuvaraukset soittaen tai tekstiviestillä numeroon 041 440 5022 tai sähköpostilla Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. 


9.9.
Teatteri Kultsa
Useita kirjoittajia:Yksitellen
Ohj. Pauliina Alanko
040 963 7167



9.9.
Uudenkaupungin Teatteri
Tuomas Kyrö: Ilosia aikoja, Mielensäpahoittaja
Ohj. Jari Luolamaa
028451 5440


15.9.
Jyväskylän Huoneteatteri
Maria Jotuni, Heidi Tola: Huojuva talo
Ohj. Jarmo Lintunen


15.9.
Jo-Jo Teatteri
Kim Fupz Aakeson - Hanna Ojala: Kaiken se kestää
Ohj. Veera Alaverronen
040 513 4215


17.9.
Turun Nuori Teatteri
SIri Kolu: Me Rosvolat
Ohj. Jere Hultin
022322812


23.9.
Turun ylioppilasteatteri
Jussi Nikkilä, Elena Leeve ja Pihla Penttinen: Täydellinen päivä
Ohj. Alina Kilpinen
050 910 6694


24.9.
Hollolan Näyttämö
Gustaf von Numers: Pastori Jussilaisen naiset
Ohj. Aleksi Lavaste
050 911 2929


30.9.
Teatteri Kultsa
Leea Klemola: Kokkola
Ohj. Jalmari Jalonen
040 963 7167


7.10.
Keravan Ooppera
Timo Tirri: Jääkärin morsian
Ohj. Timo Tirri
045 213 6181


7.10.
Vantaan Näyttämö
Anna-Leena Härkönen: Rantarouvat
Ohj. Marko Löllö
Liput


7.10.
Elannon Näyttämö
Michael Cooney: Ilmasta rahaa
Ohj. Jarmo Hämeranta
040 560 9633


13.10.
Tikkurilan Teatteri
Sirkku Peltola: Tyttö ja varis
Ohj. Carita Välitalo
Liput


14.10.
Lappeenrannan kaupunginteatteri
Michael Cooneys: Puhtaana käteen
Ohj. Iiris Rannio
05 616 2220


20.10.
Jyväskylän Huoneteatteri
Risto Isomäki, Maria Kilpi: Sarasvatin hiekkaa
Ohj. Erika Hast


28.10.
Lohjan Teatteri
Sari Niinikoski: Edith Piaf – sydämeni laulut
Ohj. Sari Niinikoski
www.lohja.fi/teatteri


3.11.
Tikkurilan Teatteri
Jenni Kokander ja työryhmä: Suurin niistä on Vantaa
Ohj. Jenni Kokander
Liput


4.11.
Turun Nuori Teatteri
Jarmo Lampela: Sairaan kaunis maailma
Ohj. Minna-Stiina Saaristo-Vellinki
02 2322812


17.11.
Jyväskylän Huoneteatteri
Miika Nousiainen, Aleksis Meaney: Juurihoito
Ohj. Tarja-Liisa Qvintus


18.11.
Uudenkaupungin Teatteri
Terrence McNally, David Yazbek: Housut Pois
Ohj. Pauliina Salonius
028451 5440


22.11.
Tikkurilan Teatteri
Sirkusesitys Pajatsu
Ohj. Janni Johansson ja Johanna Kohonen
Liput

.